سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی به دستور رئیس‌جمهور این کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبر ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش‌های زیادی را در میان مقامات و رسانه‌های این کشور در پی داشت.


اینجا بخوانید: بازتاب شهادت سردار سلیمانی در رسانه‌های منطقه؛ واکنش مقامات و گروه‌های مقاومت


نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به شهادت سردار سلیمانی درباره تشدید تنشها در منطقه ابراز نگرانی کرد و گفت آمریکا و جهان نمی‌تواند افزایش تنش‌ها به نقطه بدون بازگشت را تحمل کند. 

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی

پلوسی همچنین گفت دولت مسئولان نظامی ارشد ایران را بدون اجازه و یا مشاوره کنگره هدف قرار داد.


برنی سندرز، سناتور دموکرات و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در واکنش به ترور سردار سلیمانی در پیامی توییتری نوشت: ترامپ با تشدید خطر، ما را به جنگ فاجعه آمیز دیگری در خاورمیانه نزدیکتر می‌کند که می‌تواند جان‌های بی شمار و تریلیون‌ها دلار بیشتر هزینه بگیرد.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی

وی افزود: ترامپ قول داده به جنگ‌های بی پایان خاتمه دهد، اما این اقدام ما را در مسیر دیگری قرار می‌دهد.


جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 به شدت از دونالد ترامپ به دلیل صدور دستور ترور سردار سلیمانی انتقاد کرد.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی

وی اعلام کرد: «بیانیه دولت می‌گوید هدف از این اقدام جلوگیری از حملاتی آتی ایران است، اما این اقدام یقیناً اثر عکس خواهد داشت.»

بایدن در بیانیه‌ای از ترامپ خواست راهبردش را در جهت ایمن نگاه داشتن نیروها و پرسنل آمریکا در منطقه و فراتر از آن، برای مردم آمریکا توضیح دهد.


آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا هم در توئیتر بعد از تکرار اتهامات بی‌اساس علیه سردار سلیمانی نوشت: «کنگره اجازه ترور او را نداد و مردم آمریکا جنگ با ایران را نمی‌خواهند.»

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


سناتور کریس مورفی، نماینده ایالت کنتیکت در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد ترور مقامات سیاسی خارجی، تلفات آمریکایی‌ها را افزایش می‌دهد نه کاهش.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی

وی در توئیتی نوشت: «توجیه ترور، بازداشتن حملات آتی ایران است، اما یک علت اینکه ما عموما مقامات سیاسی خارجی را ترور نمی‌کنیم این باور است که چنین اقدامی، کشته شدن آمریکایی‌ها را افزایش می‌دهد نه کاهش. این موضوع باید نگرانی جدی، فوری و واقعی امشب ما باشد.»


نشریه آمریکایی هیل

نشریه آمریکایی هیل در واکنش به خبر ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون الحشد الشعبی، نوشت این حادثه منجر به تشدید هرچه بیشتر تنش‌ها در منطقه خاورمیانه می‌شود. هیل در ادامه به انعکاس واکنش اعضای کنگره آمریکا به این اقدام دولت پرداخت.


مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه در این خصوص مدعی شد: «آمریکا اقدامات دفاعی علیه ایران انجام داده است.»

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


«بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا در واکنش به ترور سردار سلیمانی گفت: ترامپ احتمالا جنگی را بدون مطرح کردن در کنگره آغاز کرده است.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


شبکه سی‌ان‌ان

سی ان ان با قطع برنامه‌های عادی خود ضمن اعلام این خبر، گزارش داد کشته شدن قاسم سلیمانی، تاثیرات بسیاری بر منطقه می‌گذارد و منطقه را به لرزه در می‌آورد.


الیزابت وارن، سناتور دموکرات در ادعایی ضمن تهدید خواندن سردار سلیمانی، اعلام کرد: این اقدام بی‌پروای ترامپ سبب متشنج شدن اوضاع می‌شود و احتمال درگیری‌های تازه در خاورمیانه را افزایش می‌دهد.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


لس‌آنجلس تایمز

نشریه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز ترور سردار سلیمانی را بزرگ‌ترین قمار ریاست جمهوری ترامپ خواند.


«الیوت اِنگل» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت حمله آمریکا بدون هیچگونه اطلاع یا مشورت با کنگره صورت گرفت.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


اد مارکی، سناتور دموکرات، در واکنش به ترور سردار سلیمانی در توئیتر خود نوشت: اقدام ترامپ برای ترور آشکار سلیمانی تشدید گسترده، عامدانه و خطرناک درگیری با ایران است. رئیس جمهور زندگی همه افراد در منطقه، نیرو‌های آمریکایی و غیرنظامیان، را در معرض خطر قرار داد. اکنون نیاز به تنش‌زدایی داریم.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


جیمز کلاپر، مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا، در واکنش به جنایت جدید کشورش گفت او به هیچ وجه فکر نمی کند که ایران واکنشی نشان ندهد.

او گفت: پس از این حمله، آمریکایی‌ها در منطقه در خطر هستند. این حمله، اوضاع منطقه را بشدت مختل خواهد کرد.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی


جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، با ابراز شادی بی‌شرمانه از ترور سردار سلیمانی مدعی شد: به همه کسانی که در حذف قاسم سلیمانی دخالت داشتند، تبریک می‌گویم. برنامه‌ریزی برای این کار از مدت‌ها پیش در حال انجام بود. این ضربه‌ای جدی به فعالیت‌های نیروی قدس شرورانه ایران در سراسر جهان بود.

جان بولتون


برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توجیه عملیات تروریستی آمریکا و شهادت سردار سلیمانی و فرماندهان ارشد جبهه مقاومت در اظهاراتی مغرضانه و بی‌اساس مدعی شد: قاسم سلیمانی به علت فعالیت‌های تروریستی که در منطقه داشت در لیست ممنوع السفر‌های سازمان ملل قرار داشت. این فرمانده سپاه قدس برای حمله زودهنگام به آمریکایی‌ها در عراق و لبنان برنامه‌ریزی کرده بود.

واکنش مقامات و رسانه‌های آمریکایی به ترور سردار قاسم سلیمانی

https://www.yjc.ir/fa/news/7195156/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80

تاریخ : جمعه 98/10/13 | 8:33 عصر | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر

نتیجه تصویری برای سردار سلیمانی و ابومهدی

نتیجه تصویری برای سردار سلیمانی

***نسیم معرفت***

 

بسم الله القادر المتعال

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

سردار حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکایی ها  در عراق به شهادت رسید . او آسمانی بود و به آسمانیان پیوست .  شهادت سردارِ اخلاص و رزم و فداکاری مایه عزت و افتخار برای او و سبب رسوایی عاملان این جنایت خواهد بود .  انتقام بسیار کوبنده و سختی در انتظار جنایتکاران آمریکاست .  شهادت این سردار شجاع و وفادار و ولایتمدار و مُخلص را به حضرت بقیّة الله الأَعظم  امام عصر «عَجَلَ الله تعالی فَرَجَهُ الشَّریف» و رهبر عزیزمان حضرت آیت الله امام خامنه ای  و به ملت شریف و با بصیرت ایران و همه دوستداران و حامیان حاج قاسم سلیمانی بویژه به خانواده مُعزّز و محترمش تسلیت می گوییم . سردار سلیمانی مجاهدی خستگی ناپذیر و نافِذُ البَصیرَة و دارای روحیه ای فوق العاده تأثیرگذار و امید آفرین بود .   هر چند از دست دادن این سربازِ وفادار ولایت بر همه ما گران و سنگین است اما با شهادت این مجاهد فی سبیل الله  روحیه مقاومت در ایران و منطقه و جهان بر ضد آمریکا و اسرائیل و گروه های تکفیری داعشی و مانند آنها صد چندان خواهد شد  و هیج خللی در مسیر مقاومت اسلامی و مقابله و مبارزه با مستکبرین و در رأسشان آمریکای فتنه گر و متجاوز و ستمگر بوجود نخواهد آمد . روحش شاد و راهش پُر رهرو باد .

 

سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

 

سیزدهم دی  1398 .

 

 

** آیت الله سید اصغر سعادت میرقدیم لاهیجی

 

 

 

*************************************************

*** موضوعات و عناوین اخلاقی و تربیتی و اجتماعی و اعتقادی و حدیثی+پایگاه اندیشوران حوزه+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


*** عناوین و موضوعات اخلاقی،تربیتی ، اجتماعی، سیاسی...+وبلاگ نسیم معرفت+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

 

 
تاریخ : جمعه 98/10/13 | 8:58 صبح | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر

نتیجه تصویری برای حضرت زینب

***نسیم معرفت***

 

** سخنی از مرحوم علامه شیخ عبدالله مامَقانی در باره عظمتِ شخصیتِ حضرت زینب (سَلامُ اللهِ عَلَیها)  :


مرحوم علامه شیخ عبدالله بَحرانی ، مُحدِّث و فقیه قرن یازدهم هجری قمری در کتاب «عَوالِمُ العُلُوم»  نقل می کند که علّامه مامَقانی در باره عظمتِ شخصیتِ حضرت زینب (سَلامُ اللهِ عَلَیها) چنین گفته است :

قالَ العَلّامَةُ المامَقانِیُّ (ره) :   أَقُولُ : زَینَبُ  وَ ما زَینَبُ وَ ما أَدراکَ ما زَینبُ ؟!  هِیَ عَقیلَةُ بَنِی هاشِمِِ  وَ قَد حازَت مِنَ الصِّفاتِ الحَمیدَةِ ما لَم یَحُز‌ها بَعدَ اُمِّها أَحَدُُ حَتّى حَقُُّ أَن یُقالَ : هِیَ الصِّدّیقَةُ الصُّغرَى ،  هِیَ فِی الحِجابِ وَ العَِفافِ فَریدَةُُ .  می‌گویم : زینب و زینب کیست ! و تو چه می‌دانی که زینب کیست !! او عَقیله و خردمندترین و متین ترین و ارجمند ترین بنی هاشم است و دارای صفاتِ حَمیده و  پسندیده‌ای است که بعد از مادرش «که صدیقه کبری است»  احدی حائز و دارنده آن صفات نشده است . مقام و منزلتش تا بدانجاست که حقّ و شایسته است که گفته شود که او صِدّیقه صُغری است . او در حجاب و عَِفاف  یگانه و بی‌مانند است .


* عَوالِمُ العُلُومِ  از شیخ عبدالله بَحرانی ج11 ص950.


 

*************************************************

*** موضوعات و عناوین اخلاقی و تربیتی و اجتماعی و اعتقادی و حدیثی+پایگاه اندیشوران حوزه+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


*** عناوین و موضوعات اخلاقی،تربیتی ، اجتماعی، سیاسی...+وبلاگ نسیم معرفت+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


تاریخ : پنج شنبه 98/10/12 | 5:41 عصر | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر

استفاده نادرست از تلفن همراه می‌تواند انسان را به بیماری‌های خطرناکی مبتلا کرده و حتی مرگ را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  با پیشرفت تکنولوژی و قرار گرفتن تلفن های همراه در دست افراد جامعه باید شاهد بروز بیماری های گوناگون مانند سرطان و اختلالات روانی در افراد باشیم؛ چرا که استفاده زیاد و مکرر از این ابزار هوشمند منجر به کاهش تمرکز و از بین بردن بافت های مغزی بدن انسان می شود. به همین منظور باشگاه خبرنگاران جوان در این گزارش به بیان راهکارهایی برای جلوگیری از آسیب های تلفن همراه پرداخته است که در ادامه می خوانید. 

خطر تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری

یک بحث بسیار مهم در جامعه امروزی و در عصر تکنولوژی استفاده از تلفن همراه و عوارض مخرب آن بر سلامت افراد مخصوصا مادران باردار است. طبق تحقیقات علمی حمل کردن تلفن همراه می تواند روی خواب جنین تاثیر منفی بگذارد. همان گونه که اگر هنگام خواب ساعتی یک بار شما را بیدار کنند احساس خوبی نخواهید داشت لرزش و صدای تلفن همراه مادر هم می تواند خواب جنین را دچار اختلالات فراوانی کند و آرامش او را برهم زند. حساس ترین زمان بارداری در بازده زمانی 15 هفته اول است که قرار گرفتن جنین داخل رحم در معرض اشعه تلفن همراه می تواند او را به بیماری های گوناگون مانند عقب ماندگی ذهنی، نقایص عضلانی هنگام تولد، کاهش رشد جسمانی، آسیب های مغزی و اختلالات روانی مبتلا کند.

مکالمه طولانی مدت 

تلفن همراه امروزه به یک ابزار جدا نشدنی در زندگی شهروندی تبدیل شده است به گونه‌ای که تصور زندگی بدون این وسیله کاملا غیر ممکن است و 99 درصد افراد جهان کار‌های روزمره خود را با تلفن همراه انجام می‌دهند، اما باید بدانید که بیشتر از دو دقیقه مکالمه روزانه با تلفن همراه می‌تواند اختلالات زیادی را در مغز شما به وجود آورد و با این کار شما را زودتر به آلزایمر مبتلا کند و در برخی از موارد باعث مرگ افراد شود. بهتر است هنگام حرف زدن‌های طولانی مدت با تلفن همراه از هندزفری استفاده کنید.

عوارض موبایل


بیشتر بخوانید: با کودکان لوس چگونه رفتار کنیم؟


قرار دادن تلفن همراه در جیب لباس

انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا با بررسی های علمی خود به این نتیجه دست یافته اند که قرار دادن گوشی تلفن همراه در جیب و نزدیکی آن با بدن می تواند انسان را در معرض بیماری های گوناگونی مانند سردرد، تشدید میگرن، سرگیجه، حالت تهوع، رشد و ایجاد تومور در بدن، کاهش و توقف عملکرد سیستم ایمنی بدن مردان و زنان، ریزش مو، اختلالات حافظه و مشکلات روانی قرار دهد. برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها بهتر است تلفن همراه خود را درون کیف قرار دهید و تا حد امکان از آن دوری کنید.

استفاده بیش از حد کودکان از تلفن همراه

یکی از مهم ترین عوارض استفاده زیاد از تلفن همراه احتمال بروز رفتار نامناسب در کودکان است؛ سرگرم شدن کودکان با تلفن همراه و بازی های آنلاین برای آن ها می تواند منجر به بروز انواع سرطان، رفتای های نامناسب، پرخاشگری، استرس، جویدن ناخن، خشم و تیک عصبی شود که طبق دستور اکثر روان شناسان و روانپزشکان در سراسر جهان بهتر است والدین استفاده از تلفن همراه کودکان خود را کاملا کنترل کنند و با حرف زدن های موثر فرزندان خود را از این غول بزرگ و خطرناک دور کنند.

عوارض تلفن همراه بر سلامت کودکان

 

https://www.yjc.ir/fa/news/7187218/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%AD%D8%B4%D8%AA%D9%86

 

*************************************************

*** موضوعات و عناوین اخلاقی و تربیتی و اجتماعی و اعتقادی و حدیثی+پایگاه اندیشوران حوزه+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


*** عناوین و موضوعات اخلاقی،تربیتی ، اجتماعی، سیاسی...+وبلاگ نسیم معرفت+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

 

 
تاریخ : دوشنبه 98/10/9 | 2:35 صبح | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر

حضور امام خامنه‌ای کنار پیکر مُطهّر شهید مُحسِن حُجَجی

تصویر مرتبط

***نسیم معرفت***

 

حضور امام خامنه‌ای کنار پیکر مُطهّر شهید مُحسِن حُجَجی

 

***********************************************************

 


** لزوم ایستادگی در برابر اقدامات خبیثانه برضد ارزش های انقلابی مانند شهادت و ...


تجلیل از شهیدان کاری لازم و وظیفه‌ای بر عهده همه ما است چرا که سیاست و حرکت خبیثانه‌ای با هدف به‌فراموشی سپردن نمادهای انقلاب به‌ویژه جهاد و شهادت جریان دارد که باید در مقابل این سیاست ایستاد ... ... در نقطه مقابلِ حرکتی که سعی می‌کند دلبستگی‌ها را به نمادهای فساد، دنیاطلبی و هرزه‌گرایی جلب کند، تبیین چهره‌های تابناک شهیدان موجب خواهد شد جوانان به آنان دل ببندند و راهشان را دنبال کنند.


* بیانات در تاریخ 25 آذر 1398 .


[پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظّم رهبری : https://www.leader.ir/fa/content/23910/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1]

 

 

*************************************************

*** موضوعات و عناوین اخلاقی و تربیتی و اجتماعی و اعتقادی و حدیثی+پایگاه اندیشوران حوزه+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


*** عناوین و موضوعات اخلاقی،تربیتی ، اجتماعی، سیاسی...+وبلاگ نسیم معرفت+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

 


تاریخ : پنج شنبه 98/10/5 | 11:58 صبح | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر

***نسیم معرفت***

 

 

سالها زحمت کشیدم ، تا گلم پَرورده شُد

ناگهان پَیک اجل ، آن غُنچه را از من رُبود

 

 

 

فوت دانش آموز ابتدایی ایست قلبی سر کلاس درس در صومعه سرا

خزر: حسین مرادی دانش آموز کلاس پنجم ابتدایی براثر ایست قلبی سر کلاس درس در مدرسه باقرالعلوم روستای نوخاله اکبری صومعه سرا فوت کرد.

به گزارش خزرآنلاین، کارشناس روابط عمومی آموزش و پرورش تولمات از توابع صومعه‌سرا گفت: حسین مرادی دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان باقرالعلوم روستای نوخاله اکبری آموزش و پرورش تولمات که دچار ایست قلبی شد و جان باخت.

اداره‌کل آموزش و پرورش تولمات فقدان این دانش‌آموز را به تمام بازماندگان به ویژه والدین این دانش‌آموز، معلمان، همکلاسی‌ها تسلیت گفته و از خداوند متعال صبر و اجر جمیل برای مصیبت دیدگان مسئلت دارد.

http://www.khazaronline.com/News-223921.html

 

 

*************************************************

*** موضوعات و عناوین اخلاقی و تربیتی و اجتماعی و اعتقادی و حدیثی+پایگاه اندیشوران حوزه+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی


*** عناوین و موضوعات اخلاقی،تربیتی ، اجتماعی، سیاسی...+وبلاگ نسیم معرفت+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی 
تاریخ : دوشنبه 98/10/2 | 7:43 صبح | نویسنده : سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی | نظر
  • paper | رپورتاژآگهی | فال تاروت چهار کارتی
  • فروش رپورتاژ | بک لینک دائمی